NOWENNA przed ŚWIĘTEM NAJŚWIĘTSZEGO OBLICZA PANA JEZUSA (piątek przed Środą Popielcową)

Dzień dziewiąty – czwartek

L.      Czytanie z Ewangelii według św. Łukasza (22, 19-20).

[Jezus] następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie, połamał go i podał im, mówiąc: „To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę”. Tak samo i kielich [wziął] po wieczerzy, mówiąc: „Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana”.

P.      Panie Jezu, uwielbiamy Twoje Najświętsze Oblicze ukryte w Tajemnicy Ołtarza. W Eucharystii oddałeś nam wszystkie tajemnice swego życia, swoje Ciało i Krew, duszę i Bóstwo, Najświętsze Serce i Oblicze. Pod sakramentalną zasłoną ukryłeś swoją Twarz, abyśmy Cię uwielbiali i mogli się w Ciebie wpatrywać. Twoje Boskie wejrzenie przenika nasze dusze tak, jak za Twego ziemskiego życia. Słyszysz nasz głos, gdy śpiewamy na Twoją chwałę. Jedno Twoje spojrzenie kruszy i zapala ludzkie serca. Daj, abyśmy czuli Twoją obecność i oświecaj nas ogniem swej miłości.

P.      Boskie Oblicze ukryte w Tajemnicy Ołtarza.

W.     Zmiłuj się nad nami.

Modlitwa na Święto Najświętszego Oblicza

Panie Jezu w najgłębszej pokorze uwielbiam Twój Boski majestat. Z sercem przepełnionym wdzięcznością dziękuję Ci że powołałeś mnie do wyłącznej służby i czci Bolesnego Oblicza. Pragnę zawsze kochać Cię za Twoją bezgraniczną miłość. Dziś uroczyście odnawiam swoje przyrzeczenie i na nowo oddaję się Twojemu Najświętszemu Obliczu. Racz przyjąć Najdroższy Zbawicielu moją ofiarę i złącz ją ze swoją Najświętszą Ofiarą Krzyżową. Daj o Jezu abym z gorliwości o Twoją chwałę zachęcał wszystkich do wynagradzania i czci Najświętszego Oblicza. Amen.