Ogłoszenia duszpasterskie
X NIEDZIELA ZWYKŁA
(07.06.2026)
- Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna połączona jest z nabożeństwem wieczornym, które odbywa się w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie o 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji.
- W kalendarzu liturgicznym jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej. W środę w naszym kościele dzień modlitw za wstawiennictwem bł. Matki Marii Angeli Truszkowskiej. Podczas Mszy św. w tym dniu będziemy polecać Bogu złożone intencje. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji jej kanonizacji oraz w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski przez wstawiennictwo błogosławionej z prośbą o dalszą jej opiekę. W czwartek święto św. Barnaby, apostoła. W tym dniu przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.30 procesja eucharystyczna, a po niej Msza św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji dzieci sypiących kwiaty i asystujących w czasie oktawy oraz w intencji ich rodziców.
W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. - W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, które w naszym kościele jest obchodzone jako uroczystość, ponieważ pod takim wezwaniem jest nasza świątynia. Dlatego
w tym dniu można tu uzyskać odpust na zwykłych warunkach. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Jacek Waligóra (kapucyn). Serdecznie zapraszamy! - W sobotę zapraszamy rodziców i dziadków na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji ich dzieci i wnucząt.
- Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” przesyła gorące podziękowanie za ofiary w wysokości 2485,82 zł złożone podczas zbiórki przed naszym kościołem 17 maja br.m chóralnym, prowadzoną przez zespół Voces Antiquae.